SKU: TSW|186942 Category:
In stock
Loading...
Description
Additional information
UPC
Manufacturer
Derya Arms
Manufacturer Part Number
TM22.FLASH.18
Accessories
1 Magazine
Action
Semi-Auto
Additional Feature 1
AR Style Furniture
Additional Feature 2
M-Lok Forend
Adjustable Objective
False
Barrel Description
Threaded
Barrel Length
18"
Barrel Length Range
18" to 18.99"
Caliber/Gauge
.22 LR
Capacity
10 + 1
Color
BLACK
Drilled and Tapped
False
Finish
Black Anodized
Finish Type
Black
Grip Material
Tactical Stock Adjustable Stock
Grip Type
Adjustable Stock
Illuminated Reticle
Material
Aluminum
Model
TM22-A-18
NFA Thread Pattern
1/2×28
Number of Magazines
2 10 rd.
Overall Length
34"